See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare, ombyggnad EBM Göteborg
Beskrivning: EBM, Experimentell Biomedicin, är en infrastruktur inom Göteborgs universitet och ingår som en del i Core Facilities inom Sahlgrenska Akademin, den medicinska fakulteten vid Göteborgs universitet. Anläggningen, som nu ska byggas om, omfattar ca 9 000 kvm. Verksamheten innehåller bland annat laboratorier för beteendeforskning. Projektet har behov av en byggledare med erfarenhet av projekt innehållande bland annat djurhus.
Intern identifierare: 2052760-5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsformulär