Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv. Jungfru Lona 2, Hus C - Ombyggnad seniorbostäder
Referensnummer: MIC 2023/421
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar total byggteknisk upprustning av Hus C vilket bl.a. innefattar rivning, ytskiktsrenovering, byte av fönster, tillbyggnad av balkonger samt installationer.
Omfattning i detalj framgår av handlingar under AFB.32 i AF-del 1:2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 56 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45211300 Byggnation av bostäder, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen