501369-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Utmätning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inmätning och utsättning fjärrvärmenät.
Referensnummer: 1003023478
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75242110 Utmätning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inmätning och utsättning, fjärrvärmenät, Vattenfall AB Heat Swedens nät i Uppsala, Drefviken (Jordbro, Gustavsberg, Fisksätra), Nyköping, Motala-Askersund, Vänersborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75242110 Utmätning, 71355200 Landmätning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen