Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tillsyn och skötsel av VVS-, el-, värme-, elvärme-, vatten-, ventilations-, kylsystem, solceller och laddstolpar samt en badanläggning inom Skolfastigheter i Stockholm AB:s (Bs) fastighetsbestånd, Driftområde 1-3.
Entreprenaden omfattar även att på skriftlig beställning utföra felavhjälpande underhåll av de objekt som kommer att kontrakteras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 65320000 Drift av elektriska anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen