Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kem- och städprodukter.
Referensnummer: KS 2019/556
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33741100 Handrengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristianstads kommun genomför upphandling avseende kem- och städprodukter. Upphandlingen är indelad i tre kategorier: städprodukter, moppar och kemprodukter. Avtal kommer att tecknas med en, två eller tre leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33741100 Handrengöringsmedel, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39830000 Rengöringsmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel, 39831600 Toalettrengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen