501414-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tulltoaletter
Referensnummer: UPP 2018-164
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket upphandlar ramavtal avseende Tulltoaletter med automatisk tvätt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44411000 Sanitetsgods, 44411740 Toalettstolar, 44411750 Toalettcisterner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen