501432-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Systemstöd för beräkning av KPP
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystemstöd för beräkning av KPP
BeskrivningUpphandlingen utgör ett avtal och omfattar ett systemstöd för beräkning av kostnad per patient (KPP).
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116491:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster, 72212900 Programvaruutvecklingstjänster för diverse programvara och datorsystem
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningar enligt avtal.