50145-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Angered: Vägtrafikledningsutrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TILLFÄLLIGA TRAFIKANORDNINGAR OCH TA-PLANER - RAMAVTAL
Referensnummer: 22/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34923000 Vägtrafikledningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för uppdrag, avseende upprättande av tillfälliga trafikanordningsplaner för va-arbeten i gatu-, väg- och spårmiljö efter avrop, samt inhyrning och uppsättning av tillfälliga trafikanordningar i samma miljö.
Beställarens årsbehov av tillfälliga ta-planer och trafikanordningar kan inte preciseras och beställaren garanterar inte några avrop. Samt inhyrning och uppsättning av tillfälliga trafikanordningar.
Omfattningen i detalj specificeras vid varje avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen