See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Möbler till socialtjänst och övriga offentliga miljöer
Beskrivning: Leverans av möbler och inredning till Socialtjänsten. Detta avtal ska tillgodose det löpande behovet av möbler för olika verksamheter inom vård och omsorg inom Umeå kommun och övriga avropsberättigade.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39100000 Möbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Matbord
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bord utan sarg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Matbord + iläggskiva
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Soffbord
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Bord
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Rullbord
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Karmstol med hjul
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: XL karmstol
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Pinnstol
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Träfåtolj och gungstol
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Bänk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Förvaring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Garderober
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Spegel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Fåtolj
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Soffor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Sittmöbel typ 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Sittmöbel typ 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Sittmöbel typ 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Sittmöbel typ 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Säng
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86951:Lot:21