Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemuppgradering av Magnetkameror
Referensnummer: U1517952023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppgradering av magnetresonanstomografi (MR) system till röntgenmottagningarna i Sundsvall 3T respektive Sollefteå 1,5T. Vid uppgraderingen behåller man den största tekniska enheten, magneten på 7 ton.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppgradering av magnetresonanstomografi (MR) system till röntgenmottagningarna i Sundsvall 3T respektive Sollefteå 1,5T.Vid uppgraderingen behåller man den största tekniska enheten, magneten på 7 ton.