50159-2020 - PlaneringSverige-Bålsta: Anläggningsarbete
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbyggnad VA-ledningar och pumpstationer i centrala Bålsta
Referensnummer: UH-20-23843
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbyggnad av VA-ledningar och pumpstationer i centrala Bålsta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231110 Rörläggningsarbete, 45232152 Byggnation av pumpstation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen