50160-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varvstjänster
Referensnummer: 2021/31 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Affärsverken er att lämna anbud gällande varvstjänster.
Upphandlande myndighet
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733
Tjänsten
Upphandlingen avser varvstjänster i form av service, mindre ändringar i utförandet av båten, reparationer på varv och på plats där båten befinner sig samt torr- och sjösättning.
Större ombyggnader kommer att upphandlas särskilt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50241100 Reparation av fartyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen