501637-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredning tandvårdskliniker
Referensnummer: FTV 2202-0074
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Stockholm har behov av att kontraktera en eller fler leverantörer för leveranser och montage av inredning i ett eller fler ramavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192400 Arbetsutrustning för tandläkare, 39180000 Laboratoriemöbler, 39181000 Laboratoriebänkar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen