Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal upphandlingskonsulter inom entreprenad och fastigheter
Referensnummer: SGAF 2023/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens mål och syfte är att tillgodose Stockholm Globe Arena Fastighet AB:s behov av upphandlingskonsulter främst inom entreprenad och fastighet. Syftet är att Stockholm Globe Arena Fastighet AB ska ha tillgång till kompetenta upphandlare som kan stötta verksamheten med effektiva, affärsmässiga, hållbara, rättssäkra och värdeskapande inköp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen