501771-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Informations- och marknadsföringsprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter 2020
Referensnummer: C2020/740
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
På Karlstads universitet har vi olika målgrupper, från barn på 8 år till utländska toppforskare och de kräver olika kreativa lösningar. Vi vill ha en partner som kan se till målgruppernas olika behov och kan komma med kreativa förslag på produkter och gåvor som passar till rätt målgrupp. Vi vill att profilprodukterna kan beställas på ett smidigt sätt i en webbshop integrerat med universitetets e-handelssystem och levereras direkt från anbudsgivaren till beställaren, nationellt och det kan även förekomma internationella beställare.
Karlstads universitet upphandlar leverantör av profilprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen