Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vuxenutbildningar - Enskilda platser
Referensnummer: AVN 2023/2483
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser yrkesutbildningar, enskilda platser, vilken Arbete- och Välfärdsförvaltningen på Kristianstads kommun ansvarar för. Upphandlingen omfattar skolförlagd utbildning och lärlingsutbildning inom yrkesämnen. Utbildningens målgrupp är de som har rätt att delta i kommunal gymnasial vuxenutbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 120 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 1
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen