501894-2019 - ResultatSverige-Tumba: Rengörings- och polermedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtekniska produkter för storkök samt service av doseringsutrustning
Referensnummer: 2019:44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kemtekniska produkter för storkök samt service av doseringsutrustning.
Inledning
Välkommen att lämna anbud på vår upphandling avseende Kemtekniska produkter för storkök samt service av doseringsutrustning.
Upphandlingen är samordnad av Botkyrka kommun och görs för följande
Kommuner och kommunägda bolags räkning, nedan kallat "Kommunerna":
— Tyresö kommun,
— Kommunägda bolag specificeras under punkt 1.6.
Här nedan finner du kort information om upphandlingen och hur du gör i de olika stegen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831210 Maskindiskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen