501930-2023 - ÄndringSverige-Östhammar: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av insamling av förpackningsmaterial fastighetsnära och vid lättillgängliga insamlingsplatser
Referensnummer: KS-2023-556
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Insamling av förpackningsmaterial, returpapper, textilier och småbatterier fastighetsnära (FNI) och från lättillgängliga insamlingsplatser även benämnda återvinningsstationer (ÅVS).
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU, med en Öppet förfarande
Sista anbudsdag
Anbud ska vara Östhammars kommun tillhanda senast; 2023-08-21 23:59