Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddsrumsåtgärder (2018)
Referensnummer: 18/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende utförande av skyddsrumsåtgärder för att säkerställa att Svenska Bostäders skyddsrum uppfyller gällande myndighetskrav.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45216129 Skyddsrum, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen