See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal- Markbetong och kvalificerade betongarbeten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för gjutning med fiberbetong vid förhöjda övergångsställen, busshållplatser och andra platser där fiberbetong krävs i Göteborgs kommun. I upphandlingen ingår också utförande av betongskonstruktioner typ kantbalkar, stödmurar och andra platsgjutna konstruktioner där specialistkompetens krävs. Upphandlingen delas in i följande delområden: Delområde 1 Markbetong Delområde 2 Kvalficerade betongarbeten Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera delområden.
Föregående meddelande: 538063-2023
Intern identifierare: SMF -2023-04490
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Fiberbetong