502141-2018 - ResultatSverige-Stofors: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter
Referensnummer: 2018-014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tekniska konsulter inom flertalet olika kategorier till Storfors kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal över fyra år inom flertalet kategorier