Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster måleri
Referensnummer: 19/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar entreprenader för service- och hantverkstjänster inom
Kategorin måleriarbeten. Upphandlingens uppskattade värde per år är cirka 400 000 SEK. Observera att angiven summa är uppskattad och inte någon garanti.
Arbetsuppgifter som kommer att avropas gäller måleriarbeten för service, reparationer, anpassningar, mindre byggarbeten, ombyggnader och renovering. Arbeten gäller invändigt och utvändigt påbyggnader.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara köparen tillhanda senast:
25.11.2019 23:59
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45440000 Målning och glassättning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning, 45442300 Ytbehandlingsarbeten, 45443000 Fasadarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen