502370-2020 - ResultatSverige-Kristianstad: Däck till lätta och tunga fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck, däckservice och däckhotell
Referensnummer: KS 2020/499
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Däck, däckservice och däckhotell.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 34352000 Extra kraftiga däck, 34352100 Lastbilsdäck, 34352200 Bussdäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen