Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 84 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar transporttjänster med lastbil för Nacka vatten och avfall (NVOA) och Nacka kommuns räkning. Merparten av transporterna gäller material, maskiner och massor till/från ledningsarbeten i NVOA:s regi, men kan även omfatta exempelvis utrustning, restprodukter eller avfall till/från arbeten i kommunens offentliga utemiljö.