502435-2018 - ResultatSverige-Lycksele: Kollektivtrafik på väg
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inlandstrafiken 219
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Länstrafiken i Jämtlands län AB, Länstrafiken i Norrbotten AB samt Länstrafiken i Västerbotten AB, nedan kallad beställaren, inbjuder härmed till anbudsansökan för upphandling av tidtabellslagd linjetrafik i trafikuppdraget Inlandstrafiken 2019. Objekten i trafikuppdraget är: Objekt 19100 Linje 45 samt objekt: 19101, linje 14 och 63.
Upphandlingen genomförs av Länstrafiken i Västerbotten AB, som är upphandlande myndighet för uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen