502472-2020 - ResultatSverige-Falun: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Färskt bröd
Referensnummer: RD20/02334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Region Dalarnas behov av färskt bröd för den kommande avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspris anbudsområde 1 Falun, Varugrupp 1 Matbröd
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudspris anbudsområde 1 Falun, Varugrupp 2 Kaffebröd
Del nr: 2
Anbudspris anbudsområde 2 Mora, Varugrupp 1 Matbröd
Del nr: 3
Anbudspris anbudsområde 2 Mora, Varugrupp 2 Kaffebröd
Del nr: 4
Anbudspris anbudsområde 3 Ludvika, Varugrupp 1 Matbröd
Del nr: 5
Anbudspris anbudsområde 3 Ludvika, Varugrupp 2 Kaffebröd
Del nr: 6
Anbudspris anbudsområde 4 Malung, Varugrupp 1 Matbröd
Del nr: 7
Anbudspris anbudsområde 4 Malung, Varugrupp 2 Kaffebröd
Del nr: 8
Anbudspris anbudsområde 5 Borlänge, Varugrupp 1 Matbröd
Del nr: 9
Anbudspris anbudsområde 5 Borlänge, Varugrupp 2 Kaffebröd
Del nr: 10