502555-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Musikinstrument och delar till dessa
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Musikinstrument samt mindre ljudanläggningar och signalkablar
Referensnummer: EUI 20 005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37300000 Musikinstrument och delar till dessa
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av musikinstrument främst avsedda inom utbildning och för övningsrum med tillhörande elektronik.
Om upphandlingen
Upphandlingen avser:
Musikinstrument samt mindre ljudanläggningar och signalkablar, för utbildning och övningsrum
Förbrukningsmateriel inom musikinstrument och ljudutrustning
Mikrofoner
Kablar
Främst är det Högskolan för scen- och musik som kommer att avropa men enstaka köp kommer att göras av andra institutioner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen