502579-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – System för schemaläggning samt närvaro- och frånvarohantering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystem för schemaläggning samt närvaro- och frånvarohantering
BeskrivningAvtalet avser tjänster inom system för schemaläggning samt frånvaro/närvarohantering i förskola, grundskola, fritidshem, gymnasium och vuxenutbildning.
Intern identifierare2024-644
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelUpphandling av schemaläggning