Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark-och naturstensprodukter
Referensnummer: 2019-35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44114200 Betongvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Ni inbjuds att inkomma med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44113100 Gatläggningsmaterial, 44113140 Gatsten, 44114000 Betong, 44114250 Betongplattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är indelad i två avtalsområden. Det första avtalsområdet avser upphandling av markstensprodukter av betong. Det andra avtalsområdet avser upphandling av naturstensprodukter.