Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av förpackningsavfall från återvinningsstationer
Referensnummer: 2023-014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar insamling och transport till avlämning av förpackningar från återvinningsstationer. Ramavtalet omfattar också tillhandahållande av omlastningsstation för överlämnande av förpackningar till producentansvarsorganisation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen