2. Förfarande
Förfarande
Titel: Plog och isrivarstål, Gatudrift
Beskrivning: Luleå Kommun upphandlar Plog- och isrivarstål till gatudriften
Intern identifierare: KLF 2025/1782
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34921000 Utrustning för väghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Plog och isrivarstål, Gatudrift