502770-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av videoprober/fiberoptik.
Referensnummer: UPP 2017-111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket inbjuder till anbudsgivning avseende tecknande av ramavtal gällande leverans av Videoprober/Fiberoptik. Varorna ska levereras till Tullverkets lokaler i hela landet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38500000 Apparater för kontroll och provning, 38600000 Optiska instrument, 38651000 Kameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen