502870-2018 - ResultatSverige-Linköping: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Målning
Referensnummer: UPH-2018-0013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal målning, som omfattar målningsuppdrag in- och utvändigt avseende underhållsarbeten eller om- och tillbyggnader. Beställaren avser att teckna avtal med två (2) entreprenörer. Rangordning ska användas inom detta ramavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442121 Målning av byggnadsverk, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen