502875-2018 - ResultatSverige-Åkersberga: Reparation och renovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för löpande byggservice m.m. samt byggnadsentreprenader
Referensnummer: 2018-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i tre delar.
Del 1: Löpande arbeten samt mindre byggentreprenader
Del 2: Löpande arbeten samt mellanstora byggentreprenader 2 500 001 SEK – 70 000 000 SEK.
Del 3: Större byggentreprenader 70 000 001 SEK – 500 000 000 SEK
Anbud kan lämnas på ett eller flera eller samtliga anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261900 Reparation och underhåll av tak, 45261910 Takreparation, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45432110 Golvläggning, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen