Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper- och plastprodukter
Referensnummer: RS 2020/760
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19520000 Plastprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg har för avsikt att teckna avtal med en eller flera Leverantörer för successiva avrop under avtalstid av pappers- och plastprodukter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18930000 Säckar och påsar, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22900000 Diverse trycksaker, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33700000 Hygienartiklar, 39222100 Engångsartiklar för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen