502906-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Psykiatrisk eller psykologisk vård
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykologtjänster för utredning
Referensnummer: UPPH2021-00196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar psykologtjänster för neuropsykologiska utredningar till förvaltningen Hälsa och habilitering och är indelat i 3 områden: 1.Begåvnings- och neuropsykologisk bedömning och utredning av barn 0 till 6 år. 2.Begåvnings- och neuropsykologisk bedömning och utredning för barn/ungdom från 6 år till 16 år.
3. Begåvnings- och neuropsykologisk bedömning och utredning för Barn/Ungdom och vuxna från 16år och uppåt.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2021-11-01 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen