502921-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: IT-tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1094 Kommungemensam IT-outsourcing Södertälje
Referensnummer: TI 2021-1094
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling Kommungemensam IT-outsourcing Södertälje.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation, 72212780 Programvaruutvecklingstjänster för system-, lagrings- och innehållshantering, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72266000 Programkonsulttjänster, 72514000 Drift av dataanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen