502999-2018 - ÄndringSverige-Stenungsund: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation bostäder Koppersvägen Stenungsund "Klaras Hus"
Referensnummer: 0812-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av flerbostadshus med 8 våningar på Koppersvägen i Stenungsund samt kompletteringsbyggnader och garage. Bostadshuset innefattar 32 st. lägenheter samt vindsplan med förråd och teknikrum.