2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mattransporter
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose beställarens behov av transport av färdiglagad mat och livsmedelsvaror inom Oskarshamns kommun. Maten tillagas i beställaren tillagningskök och transporteras sedan till andra enheter. Vissa dagar förekommer även leverans av andra matvaror, främst mejerivaror. Transport av matportioner till brukare inom ordinärt boende ingår också. Antalet användare kan komma att förändras under avtalsperioden. Inga garantier på antalet portioner eller mottagare kan ges.
Intern identifierare: U-054-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del