503003-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Konsulttjänster för upphandling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Upphandlingskonsulttjänster
Referensnummer: 19/001072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med ramavtalsupphandlingen är att ge Sida möjlighet att avropa olika typer av upphandlingskonsulttjänsteuppdrag,
Fördelat på följande anbudsområden:
1. Varor och tjänster
2. Entreprenader