503098-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Förberedande anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsentreprenör Stockholm Södra Mark & Anläggning
Referensnummer: 1785/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45100000 Förberedande anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen