503110-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Industrimaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plasmaburner
Referensnummer: 18/170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
The invitation for this procurement covers the requirements and scope of supply for a Plasma burner intended for the LKAB test plant in Luleå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51541400 Installation av maskiner för metallurgi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen