Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftsentreprenad Särskilt Boende Katthammarsvik
Referensnummer: RS2019-1177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande driftsentreprenad på befintligt särskilt boende i Katthammarsvik kommer att annonseras. Boendet omfattar 30 platser för heldygnsomsorg varav 10 utgörs av platser för personer med demenssjukdom. Nuvarande avtal löper till 31.8.2021.
Uppskattat värde visar årlig kostnad baserat på 2019 års dygnspriser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 17 224 350,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311100 Äldreomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen