503163-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala implantatsystem
Referensnummer: RJL 2023/199
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal som innefattar köp av dentala implantatsystem och därtill hörande artiklar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33132000 Tandimplantat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal som reglerar köp av dentala implantatsystem och därtill hörande artiklar.