503208-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial
Referensnummer: UH-2018-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av virke och byggmaterial, inklusive måttbeställda varor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen