Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hårdvara till serverhallar (Reviderad)
Referensnummer: 405/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48820000 Servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyperkonvergerad infrastruktur (HCI) Lösning ska inkludera servrar, nätverk och lagring i ett paket. Option på sekundär, mindre site samt service/ supportavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen