50325-2019 - ÄndringSverige-Karlskrona: Rengörings- och polermedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ- och rengöringsprodukter
Referensnummer: KS 2018/5870 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillgodose myndigheternas behov av städ- och rengöringsprodukter.
Affärsverken har separat avtal gällande tvätt och hyra av moppar. Detta omfattas inte av denna upphandling.
Upphandlingen avser inte kemisk-tekniska produkter med tillhörande separat doseringsutrustning som ingår i separat avtal gällande maskindiskmedel.