503273-2020 - ÄndringSverige-Vänersborg: Programvara för skanner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skanningssystem
Referensnummer: RS 2020-05121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48318000 Programvara för skanner
II.1.4.
Kort beskrivning
System för att möjliggöra en ändamålsenlig preparering, skanning, virtuell tolkning, lagring, övervakning, återsökning samt integration av journaldokument och personalakter, med regiongemensamma arbetssätt och arkitekturer samt i samspel med regionens befintliga och kommande kärnsystem, såsom Alfresco, R7, Regionarkivet, Melior och Millenium.