Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Coach till projekt TransMission.
Referensnummer: 2017-2759
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
MDH bedriver projektet Transmission som har beviljats finansiering från den Europeiska Regionala Utvecklingsfonden. Projektet ska bidra till att göra regionen (Mälardalen-Örebro) ledande i utveckling och produktion av fossilfria, eldrivna, avgasfria tunga fordon. Projektet ska stötta regionens företag, med fokus på små och medelstora företag, genom ett antal aktiviteter.
Coachen ska bistå med kompetens och vägledning med syftet att utveckla företagets förändringsförmåga och innovationsförmåga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79990000 Diverse företagstjänster, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen