503330-2022 - ÄndringSverige-Örebro: Landskapsplanering
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Längbro 2:77 m.fl. Heden Kvartersmark
Referensnummer: Tn 3252/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112700 Landskapsplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser genomförande av detaljplan Längbro 2:77 m.fl. (kallad Heden), delen Kvartersmark.
I entreprenaden ingår byggnation av gator, GC-banor, gångbanor, VA-anläggning, pumpstation, dagvattendamm, belysning, planteringsytor, torgyta och park.
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten.
Vi ser fram emot ert anbud!